youtuber-baris-ozcan

Sosyal medyanın özellikle de YouTube’un son zamanlarda hayatımızın ciddi bir parçası olmasıyla birlikte medya kavramı ve yayıncılık konuları da artık bu değişim rüzgarından ciddi ölçüde etkilenmiş durumdadır. Gerçekten de sosyal bir medya platformu olan YouTube sayesinde hayatımıza yeni tabirler de giriverdi. Youtuber bunlardan bir tanesi.

Barış ÖZCAN kendi ismiyle açtığı kanalında Sanat-Tasarım ve Teknoloji konuları hakkında herbiri birbirinden kıymetli dolu dolu içeriklerini paylaşıyor. Burada Barış ÖZCAN kimdir sorusuna cevap vermekten ziyade Barış ÖZCAN neler yapıyora cevap aramaktan yanayım.İsteyenler için özgeçmişi ve kurucusu olduğu abak.us Kreatif Medya Ajansının linki yeterli olacaktır.

Barış ÖZCAN aslında Hukuk mezunu, Adobe firmasında çalışmış birisi, Adobe Premiere’in eğitimini verebilecek düzeyde kurgu ustası, hernekadar kendisi kabul etmese de Tasarımcı, aile babası vs… Bizi ilgilendiren kısmıyla Barış ÖZCAN Story Teller yani hikaye anlatıcı. Seçtiği bir konu hakkında deneyimlerini, okuduklarını, izlediklerini derleyerek bir hikaye kurgusuyla anlatmayı seven ve bu işi gerçekten çok kaliteli yapan bir içerik üretici.

Her hafta Pazar günleri devamlı olarak yayınladığı Sanat-Tasarım-Teknoloji konulu videolarını henüz izlemediyseni başlayın derim. Birbirinden farklı konuları çok farklı bakış açılarıyla harmanlayıp sizin için derleyerek her videosunda bir kitap belki kitaplar dolusu bilgiyi sıkmadan bunaltmadan kaliteyi düşürmeden aktarabilen birisi Barış ÖZCAN.

Ve kanalında yayınladığı bu videolarla takipçilerini harekete geçirdiğini, bir tür akım oluşturabildiğini, kampanyalar etkinlikler düzenlediğini gördüğümüz Barış ÖZCAN tüm dünyada içerik üreten milyonlarca Youtuber arasından bir şekilde farkını gösterebilmiş ki YouTube tarafından seçilen 12 Değişim Elçisinden birisi olmuştur. Tüm dünyada seçilen bu 12 Değişim Elçisi arasında Türkiye’den sadece Barış ÖZCAN’ın olması ülkemiz adına da gurur verici bir durumdur.

Videolarında filmlerden kesitleri, replikleri, unutulmaz sahneleri, müzikleri, kitaplardan alıntıları, öyle uyumlu bir şekilde harmanlayan Barış ÖZCAN bir kaç videosunu izledikten sonra ne zaman yeni içerik yayınlayacak diye heyecanla beklenen bir youtuber.Yanlış anlaşılmasın kendisiyle şahsen bir tanışmışlığımız yok dolayısıyla da bu bir reklam yazısı değildir:)

Kanalı takip etmeyi videoları izlemeyi düşünenlere bir tavsiye vermek gerekirse Barış Özcan’a ait içerikler bir klip ya da benzer bir video izlenir gibi izlenmemeli. Kitap okur gibi altını çize çize, not alarak izlemenizde fayda var. Evet evet altını çizmekten ve not almaktan bahsediyorum şaşırmayın.

Belki Barış ÖZCAN gibi farklı içerikleri üreten başka Youtuberlar da mevcuttur ve henüz çok fazla duyulmamış olabilir.Eğer sizin de bildiğiniz ve kesinlikle tavsiye ederim dediğiniz kaliteli, farklı, dolu dolu içerikler üreten bir Youtuber varsa yorum olarak eklemenizde büyük fayda var.

Hasat Grafik

Barış ÖZCAN YouTube Kanalı

https://www.youtube.com/user/b31416/featured

Özgeçmişi

http://barisozcan.com/kimdir/

Abakus Kreatif Medya Ajansı

http://www.abak.us/tr/

  • e-kitap okuyucuları

    e-kitap Okuyucuları

    Okumak Bazen Bir Tutku Okumak bazen bir tutku, bazen zorunluluk bazen de bir yaşam tarzı. …
  • xiaomi

    Fiyat-Performans Markası XIAOMI

    2007 yılında kurulan Çin Pekin Merkezli bir teknoloji şirketi olan Xiaomi(Şaomi şeklinde t…
Daha Fazla Yazı Hasat Grafik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ispanağı Sakın Pişirmeyin!

Ispanağın faydaları saymakla bitmiyor. Bütün uzmanlar kışın sofralarımızdan eksik etmemizi…