Yeni yılı evimizin dekorasyonuna yansıtarak ve sevdiklerimizle bir araya gelerek kutlamak isteriz. Eğer yılbaşını evinizde sevdiklerinizle kutlayacaksınız ve yılbaşı sofrası için fikirler arıyorsanız sizin için seçtiğimiz birbirinden şık önerilerden ilham alabilirsiniz. İşte yılbaşı sofrası için dekorasyon fikirleri…

Yılbaşı dekorasyon fikirleri evin her köşesine yansıdığı gibi sofralara da yansıyor. Yılbaşı sofra fikirleri ile kendiniz ve misafirleriniz için harika bir akşam kurgulayabilirsiniz. Yeni yılı sevdiklerinizde evinizde karşılayacaksınız, yaşadığınız alanı ve yemek yediğiniz sofranızı yeni yıla özel bir hale getirebilirsiniz. İşte bunun için yapmanız gerekenler…

Hangi renkleri kullanacağınıza karar verin 

Öncelikle yılbaşı sofranız için hangi renkleri kullanacağınızı seçin. Herkesin bildiği gibi klasik yılbaşı renkleri arasında; kırmızı, beyaz ve yeşil tonları bulunuyor. Dilerseniz bu renkleri birarada kullanabilir ya da bu renklerin yanında beyaz, gümüş, altın sarısı gibi renkleri ekleyebilirsiniz.

Yemek takımlarınızı renklere göre uygun seçin

Masanızın ana renklerini belirledikten sonra kullanacağınız yemek tabakları ve servislerinizi de özenli ve dikkatli seçmenizde fayda var.
Eğer yemek takımı ve servislerinize uygun renk seçerseniz vakit kazanmanız açısından iyi olacaktır.

Sofranızda küçük ayrıntılara yer verin

Şık bir yılbaşı sofrasının yolu küçük ayrıntılardan geçiyor. Yılbaşı sofranızın olmazsa olmazları arasında mumlar, yılbaşı objeleri (geyik,
noel baba) çam ağacı dalları, peçeteler ve kozalaklar gibi yılbaşını anımsatacak birçok figürü kullanabilirsiniz.

Daha sade bir yılbaşı sofrası için

Eğer gösterişten uzak ve renk karışımından hoşlanmıyorsanız, daha zarif bir yılbaşı sofrası istiyorsanız renkleri daha az kullanmalısınız.
Örneğin beyaz ve gümüş renklerin hakim olduğu şık bir sofra, sevdiklerinizi büyüleyebilir. Klasik bir yılbaşı sofrası için ise beyaz ve yeşilin hakimiyetinden faydalanabilirsiniz.

Misafirleriniz için özel figürler hazırlayabilirsiniz

Yılbaşı sofranızda kullanacağınız figürleri kendiniz de yapabilirsiniz. Cam kavanozlara kozala, çam ağacı dalları ve mum gibi objeler yerleştirebilirsiniz. Cam kavanozları, yılbaşı sofranız için oldukça kullanışlı bir malzeme olacaktır. Kavanozların içine kar spreyi sıkarak sıra dışı objeler yaratabilirsiniz.

Cam kadehlerin önemi

Yılbaşı sofranızın bir diğer vazgeçilmez aksesuarı da cam kadehlerdir.
Cam kadehlerinizin içine yılbaşı topları yerleştirerek ters  çevirebilir ve üzerine minik mumlar yerleştirebilirsiniz. Bu görüntü masanızı olduğundan şık gösterecektir.

Çatal-kaşıklarınız için basit cepler

Yılbaşı sofranızın olmazsa olmazı ise çatal-kaşık setinizdir. Çatal-kaşıklarınız için son derece basit ve özel cepler yapabilirsiniz. Seçtiğiniz yılbaşı figürlerinin çıktısını alarak kese olacak şekilde yapıştırabilirsiniz.

Kuru kış meyvelerini sofranızdan eksik etmeyin

Eğer kış kokusunu evinize getirmek istiyorsanız ve yılbaşı figürlerinden uzak bir sofra hazırlamak istiyorsanız, kurumuş kış meyvelerini kozalaklar ile sofranızda dekor olarak kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Odalara Göre Halı Seçmenin Püf Noktaları

Ev dekorasyonunun son hamlesi olan halı seçimi, tamamlayıcı bir etkiye sahip olduğundan en…