Yaz aylarını; deniz, kum ve güneş üçlüsü eşliğinde biriktirdiğimiz anılarla hatırlamak isteriz hep. Ancak saçlarımızda oluşan yıpranmalar buna pek izin vermez. Tatil dönüşü tüm bu etkenlere bir de şehrin hava kirliliği, kimyasal saç boyaları ve şekillendirici ısı uygulamalarının yıpratıcı etkileri eklendiğinde, durum çok daha can sıkıcı bir hale gelebilir. Sağlıksız, cansız görünümlü, uzamayan ve sürekli dökülen saçlar… Oysaki çözümü çok pratik! Sadece 4 ürünle uygulayacağınız saç detoksu ile 21 günde sağlıklı saçlara kavuşmanız pekâlâ mümkün. 
Yıpranan saçları; öncelikle onaran, saç ve saç diplerine biriken bütün kalıntılardan arındırıp içeriğindeki besleyici özlerle saçı besleyen bu ürünlerle 3 haftada sağlıklı saçlara “merhaba” diyebilirsiniz. Nasıl mı? İşte detaylar… 
1. Ürün: Özel bakım için saç peelingi uygulayın
Detoks yağından maksimum fayda sağlamak için saç peelingi ile uygulamak çok daha etkili olur. Çünkü saç peelingi; saç derisinde biriken kirlerin arınmasını sağlamanın yanı sıra kan dolaşımını harekete geçirerek etkili bir temizlik ve ferahlama sağlar. 
2. Ürün: Saçlarınızı detoks şampuanı ile yıkayın 
Sıra geldi saçları şampuanlamaya… Saç detoksunda kullanılan şampuanın da detoks için geliştirilmiş özel içerikli olması gerekiyor. Saçtaki yağ ve nem dengesini korumaya yönelik formüle edilen detoks şampuanlar; şekillendiricilerin, saç bakım ürünlerinin ve dış faktörlerin kalıntı ve tortularını saçtan uzaklaştırmaya yardım eder. 
3. Ürün: Saç detoks yağı ile saçlarınızın nefes almasını sağlayın
Bilinçsizce kullanılan saç bakım ürünleri; içeriklerindeki antioksidan, antiseptik, antibakteriyel ve antifungal gibi maddeler yüzünden saç diplerinde kirlilik ve ağır kimyasalların birikmesine neden olur. Zamanla nefes alamayan saç derisinde; kızarıklık, tahriş, kepek, egzama gibi deri problemleri ve saç dökülmeleri başlar. Saç detoks yağı; saç derisini bakterilerden ve ölü hücrelerden arındırırken aynı zamanda içeriğindeki A, E, K vitaminleri, magnezyum ve protein sayesinde saçın kaybettiği nemi geri kazandırır. Böylece saç dökülmeleri azalır, saçların sağlıklı bir şekilde uzama hızı artar. 
4. Ürün: Saçlarınızı ahşap tarakla tarayın 
Tüm bu uygulamaların saç diplerinden saç uçlarına kadar düzgün bir şekilde dağıtılması için tarak seçimi de çok önemli. Aynı zamanda saçın elektriklenmesini de önleyen ahşap taraklar, detoks uygulamaları için ideal bir seçim olur. 
Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Damarları Temizleyen İçecek Tarifi

Dengesiz beslenme sonucu tıkanan damarlar ölüm riskini arttırmaktadır. Bu nedenlerden dola…