Renk Seçimleriniz Psikolojinizi Ele Veriyor.

Renk seçimlerinin psikolojinizin bir işareti olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre belirli psikolojik hastalıklara sahip kişilerin renk seçimleri de tek bir renk üzerine yoğunlaşıyor. İşte psikolojinizi gözler önüne seren renk seçimleriniz ve anlamları…

Anksiyete hastalarının tercihi: Siyah

Yapılan araştırmalara göre insanlar uyum içinde oldukları renkler içinde kendilerini çok daha huzurlu hissediyor. Uyumsuz olduğunu düşündükleri renkler içinde çok mutsuz ve huzursuz olan kişiler renk tercihlerini de bu yönde yapıyor. Buna göre önemli bir psikolojik rahatsızlık olan anksiyete hastaları umutsuzluğun ve karamsarlığın rengi olan siyahı günlük hayatlarında çok tercih ediyor.

Depresyon rengi: Gri

Depresyondaysanız dolabınızdaki renklerin gri ağırlık olması oldukça normal bir durum.  Negatif bir algıya sahip kişiler depresif ruh haline kısa sürede girebiliyor ve bu dönemlerde dünyaya tamamen umutsuz bir şekilde bakan bireyler, yine mutsuzluğun rengi olan griye istemsizce de olsa yönelebiliyor.

Dürtüselliği yüksek kişilerin tercihi: Sarı

Dürtüsellik,  günlük hayatta kişinin reflekslerini kontrol etmesinde zorluk çekmesi ve çok fazla sabırsız olması durumudur. Yapılan araştırmalara göre dürtüselliği yüksek kişilerin favori rengi sarı. Bu kişiler sarının yanında moru da sıklıkla kullanabiliyorken ara sıra da siyah rengi tercih edebiliyor.Yapılan araştırmalar mor renk ile ilgili ilginç bir gerçeği de ortaya koyuyor. Araştırmalara göre intihar eden kişilerin birçoğu uzun süre mor renkli nesneleri izlemeyi tercih ediyor.

 

  • Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları

    Stil tamamen kişinin kendi özgürlüğünü ve ruhunu yansıtan giyinme kültürüdür. Vücut yapını…
  • Karatay Kahvaltı Tarifleri

    Canan Karatay’ın önermiş olduğu beslenme tarzıyla özellikle kahvaltılarınızı hem lezzetli …
  • 15 Ekim 2018 Günlük Burç Yorumu

    KOÇ Bugün iş hayatınızda karşılaşacağınız sürpriz gelişmeler sizleri hedeflerinize ulaştır…
Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

11 EKİM DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ!

11 Ekim Günü Birleşmiş Milletlere üye ülkeler tarafından alınan kararla 2012 yılından itib…