Profesyonel Highlighter Kullanımı

Highlighter nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Highligter ya da başka bir deyiş ile aydınlatıcı ürünler kusursuz bir makyaj için gerekli olan önemli ürünlerdendir. Çoğu bayanın olmazsa olmazlarından olan bu ürünleri daha önce kullanmayanlar için en kısa ve en sade hali ile aydınlatıcının kullanım amacını maddeler halinde veriyorum.

Aydınlatıcı ürünler makyaj yaparken, burun üstüne, çeneye, kaş altlarına sürülerek aydınlık verir. Bu şekilde cilde doğal bir görünüm kazandırır.

Kaşların daha kalkık ya da daha keskin görünmesini isteyenler bun aydınlatıcı ile yapabilirler. Bu uygulama için aydınlatıcı ürün, kaş kemiğinin hemen altına uygulanmalıdır.

Yüz hatlarını daha keskin ve belirgin yapar. Bu sayede daha çekici olmanızda etkili olur.

Aydınlatıcı ürünler yaşlanma etkilerini kapatmak için de kullanılabilir. Daha genç ve daha hoş görünmek için highlighter kullanabilirsiniz.

Gözlerin daha iri gösterilmesi için gözün iç kısmına, göz pınarlarının olduğu bölgeye aydınlatıcı sürülebilir. Bu uygulama gözlerin daha büyük ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Highlighter kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilerin ardından şimdi de kısaca highlighter kullanımı aşamalarından bahsetmek istiyorum

Etkili ve kolay bir aydınlatıcı makyaj için aşağıdaki aşamaları uygulamanız yeterli olacaktır.

İlk aşama olarak yüzünüze çok ince tabaka halinde fondöten sürün. Bu makyajın daha kalıcı ve hoş olmasını sağlayacaktır.

İkinci aşama olarak kapatıcıyı sürün. T bölgesine kapatıcı sürüp parmak uçlarınız ile hafifçe yaydırın.

T bölgesine istediğiniz aydınlık görüntüyü verdikten sonra bronz bir pudra kullanımına geçin. Bu pudra ile yüzünüzün istediğiniz alanlarına kontür yapın.

Yüz bölgesinin tamamında parlak ve ıslak bir görüntü istemiyorsanız T bölgesi alanına pudra ile matlaştırma işlemi uygulayın. Bu şekilde sadece elmacık kemikleri ve yanak kısımları daha parlak bir görüntüde olacaktır.

Aydınlatıcı ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta cilt rengi ile uyumudur. Cilt renk tonunuza göre highlighter seçiminde şu noktaları göz önünde bulundurun.

Cilt renginiz açık yani beyaz tenli iseniz, cilt renginizden koyu tonlarda olan aydınlatıcıları kullanabilirsiniz. Cilt renginizden açık olan aydınlatıcılar daha soluk ve yorgun görünmenize neden olabilir. Beyaz tenli iseniz, cilt aydınlatıcı olarak şampanya tonları, buzlu gümüş, ve inci tonlarını tercih etmeniz sağlıklı olacaktır.

Buğday tenli ya da kumral tenli iseniz,aydınlatıcı seçiminizi şeftali ve altın tonlarınden yana kullanmalısınız. Doğru aydınlatıcı tonu seçimi ile makyajınızın daha kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Ayşegül ÇELEK

Daha Fazla Yazı Ayşegül ÇELEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Unutkanlığı Önlemeye Yardımcı Olacak Beyin Egzersizleri

Yaş ilerledikçe beyin sağlığı da ne yazık ki gerilemeye başlar. Özellikle bellek kaybı ve …