Olmazsa Olmaz Makyaj Sırları

Yine Güzellik Uzamanımız Sayın Ayşegül ÇELEK eşsiz bilgilerini bizimle paylaşıyor. Bu makalemizde yine mutlaka bilinmesi gereken makyaj sırları yazı serimize devam ediyoruz. Bütün makalelerimizde olduğu gibi başka bir kaynaktan bulamayacağınız ve birinci ağızdan bilgilerin muhafaza edildiği yazılarımızı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Uygulayacağımız bazı makyaj sırları hem işimizi kolaylaştırmaya, hem de çok daha iyi sonuçlar almamıza yardımcı olur. Sizlerle göz, yüz, dudak ve kirpik makyajınızda kullanabileceğiniz bu makyaj sırlarını paylaşıyorum.

Fondöteninizi Makyaj bazı ile karıştırın ; sabahları hazırlanırken kısıtlı zamanınız varsa, kısacası acele ile makyaj yapanlardansanız bu küçük ipucu fazlasıyla işinize yarayacaktır. Kullandığınız fondöteni, makyaj bazı ile karıştırarak sürmek size hem zaman kazandıracak, hem de gün boyu fondöteninizi sabitleyecektir.

Göz Kaleminizi Far ile Sabitleyin

Genellikle alt kirpik diplerimize sürdüğümüz göz kaleminin akarak, bizi pandaya çevirmesinden şikayet ederiz. Bunu önlemenin en kolay yolu göz kalemini sürdükten sonra, eyeliner fırçanızı kullanarak, aynı renkte bir far ile kaleminizin üzerinden geçmek. Eğer göz kalemi yerine jel eyeliner kullanırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz!

Yorgun Gözlere Son

Özellikle gece geç saatlerde yatıyorsanız, muhtemelen sabahları göz çevreniz bütün yorgunluğunuzu belli eden ilk bölge olacaktır! Göz altlarınıza aydınlatma özelliği de bulunan bir kapatıcı uygulamanızı ve göz pınarlarınıza beyaz veya açık renkte bir far sürmenizi öneririm.Unutmayın açık renkler ışığı yansıtırak, daha aydınlık bir görünüm verirler.

Önce Krem Ürünler, Sonra Toz Ürünler

Krem ürünlerin, toz ürünleri sabitleyerek daha uzun süre cildimizde kalmalarını sağladıklarını biliyor muydunuz? Bu makyaj sırrı, far ve allık sürdüğünüz zaman çok işinize yarayacak ve gün boyu makyajınızı tazeleme zorululuğundan kurtaracak. Tek dikkat etmeniz gereken krem ürün ile toz ürünün aynı veya en azından benzer renklerde olması.

Maskara Sürerken Kirpik Diplerini İhmal Etmeyin

Maskara sürerken mutlaka ama mutlaka kirpik diplerinize konsantre olarak, hafifçe bastırarak uygulama yapmanızı öneririm.Kirpik diplerine bastırarak sürdüğünüz maskara, kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlıyacaktır. Ayrıca kirpik diplerinize siyah göz kalemi sürerek, daha sık ve daha yoğun kirpik görünümü elde edebilirsiniz.

Kıvrık Kirpikler! Kirpikleri dümdüz olanların en yakın dostu olan kirpik kıvırıcılar hakkında size ufak bir sır vermek istiyorum.Kullanmadan önce kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinanızın altında 5 saniye tutarak ısıtıp, kirpiklerinizi kıvırın.Bu şekilde çok daha kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız!

Güzellik Uzmanı: Ayşegül ÇELEK 

Daha Fazla Yazı Ayşegül ÇELEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Açık Tenli Kadınlar İçin Güzellik Teknikleri

Açık tenli bir kadınsanız ve makyaj yapmakta zorlanıyorsanız, verdiğimiz makyaj teknikleri…