Zaman zaman hepimizin beğenerek aldığımız kot pantolonumuzdan, soğuduğumuz olmuştur. Her konunun olduğu gibi kot pantolon seçmenin de bazı püf noktaları vardır. Vücudunuza göre bir kotpantolon seçmek için bu maddeleri göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Her mevsimin kıyafeti arasında ilk sıralarda yer alan kot pantolon, aynı zamanda her yaştan insanın da ilk tercihi arasındadır. Özellikle kış aylarında üzerine bir kazak, altına bir bot giyerek evden rahatça çıkabileceğiniz sade ve şık kombinler yapabilirsiniz.

Beden seçimi yaparken kot pantolonun kumaşına dikkat etmelisiniz. Bazı kumaş çeşitleri, esnek yapıları itibariyle üzerinizde bol durabilir. Bu nedenle giydiğiniz bedenin bir düşüğünü almanız gerekebilir. Bazı kumaşlarda o kadar serttir ki normalde giydiğiniz beden size uymaz. Sizi sıkabilir. Kumaştan ve kalıptan kaynaklanan uyumsuzluklar söz konusu olabilir.

Bel yüksekliği

Bel yüksekliğini seçerken vücudunuzu kesinlikle tanımanız gerekmektedir. Bacak boyunuz gövdenize göre kısa ise, yüksek belli kot pantolonları tercih edebilirsiniz. Belinizin yanlarında fazlalık varsa, yine yüksek belli pantolon ile fazlalıklarınızı kapatabilirsiniz. İnce belli insanlar düşük bel ya da normal bel kot pantolonlarını tercih edebilirsiniz.

Arka cepler

Kalçanızı olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız, arka cepleri küçük ve yukarıda olan kot pantolonlarınıtercih etmelisiniz. Özellikle kot pantolonunuzun üzerine giydiğiniz tişört ya da kazağı kot pantolonunuzun içine sıkıştırarak, kalçanızı büyük gösterebilirsiniz.

Paça boyu

Kot pantolonunuzu topuklu ayakkabı, bot, çizme ya da spor ayakkabıyla da giyebildiğiniz için paça boyuna dikkat etmelisiniz. İspanyol paça bir kotpantolon alıyorsanız, topuklu ayakkabınızın yüksekliği de ona göre olmalıdır. Bunun yanı sıra, kısa paça bir kot pantolon tercih ediyorsanız boyunuzu dikkate alarak alışveriş yapmalısınız.

Koyu renk

Koyu renk kot pantolonları daha şık ve zarif gözükür. Ancak ilk yıkadığınız andan itibaren renk kaybedebileceği için, diğer pantolonlarınıza göre daha çabuk yıpranır.

Yırtık kot pantolonlar

Yırtık kot pantolonlar, genellikle diz kısmından yırtık olur. Yırtık yerlerin daha da açılmaması için oturmanıza oldukça dikkat etmelisiniz.

Daha Fazla Yazı Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Sevgilinize Bu Hediyelerden Almayın

Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı, her yıl Sevgililer Gününde hediye ol…