Yatmadan önce, hatta uyurken bile yaptığınız birçok küçük şey, uzun vadede sağlığınıza yardımcı olabilir. Tüylü arkadaşlarınızın yatağınızı sizinle paylaşmasına izin verme konusunda endişeleniyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Yatağınızı en sevdiğiniz köpekle paylaşmakla ilgili şaşırtıcı sayıda sağlık yararı var.

Köpekler kaygı ve stresi azaltır.

Köpekler çoktan popüler terapi hayvanları olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, yataktayken size rahatlık sağlayabilirler.

Köpekler koruma sağlar.

Bu bilgi, uyurken bile sizi en savunmasız kişilere karşı korunduğunuzu bilerek, sizi rahatlatabilir. Bu rahatlamanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir.

Sıcaklık sunar.

Eğer daha düşük sıcaklıklara sahip bölgelerde yaşıyorsanız ve bir battaniye veya kişisel ısıtıcı sizin için yeterli değilse, bir köpek muhtemelen bu farkı doldurabilir.

Daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olur.

Köpekler stresi azaltmaya yardımcı olduklarından uykuya dalmanıza ve beyninizi rahatlatmanıza yardımcı olabilirler.

Depresyonu yatıştırır.

Köpekler onlara ihtiyacımız olduğunda zaten bizim için orada olurlar. Bu yüzden bizi neşelendirmek için mükemmel arkadaşlardır.

Köpekler kadınlarda daha az rahatsız uykuya neden olur.

Köpeğinizin uyku düzeninizi bozmasından endişe duyuyorsanız, yapmayın.

Yapılan bir araştırmaya göre kadın köpek sahiplerinin yataklarını köpekleriyle paylaşması onları daha rahatsız hissettiriyor.

Köpekler için de iyidir.

Köpekler değerli olmak ve kendilerini güvende hissetmek istiyorlar. Uykuya dalarken yanınızda kalmasına izin verilmesi onları da neşelendirir.

Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Tuhaf Davranışlar

Çoğu erkek, kadınlarda çekici bulduğu tuhaf şeyleri karşı tarafa söylemezler. Ancak biz si…