Kış Makyajınız Nasıl Olmalı?

Güzellik uzmanımız Sayın Ayşegül ÇELEK yine güncel ve muhteşem bir makale ile karşınızda. Geç bile gelmiş olsa kış mevsimine girdik. Ve kış mevsiminde her zamanki gibi makyajınızı kabul ettirmeniz mümkün değil tabiki. Mevsimlerin ve günlük zaman dilimlerinin bile özelliklerinin değiştiği ortamlarda yaşıyoruz. Peki havalar soğuduğunda makyajınızda nelere dikkat etmelisiniz. Bu soruların yanıtı tam da elinizin altında.

1.Makyaja başlamadan evvel:

Makyaj yüzdeki tüm unsurlarla alakalı bir sanat calışması gibi. Bir makyaj tarzı ve renkleri her yüze uymaz. Yüzünüzü ve çizgilerinizi iyi tanıyın. Sezonun çok popüler akımlarından birisi olan doğal kaşları da unutmayın. Kaşları ince ve keskin hatlarda tutmak artık trendi değil. Artık moda doğal bırakılmış kaşlar. Kaşlarınızı olabildiğince doğal görünümlerine bırakın. Sezonun en ses getiren trendlerinden birisi bu,aklınızda olsun.

2.Renkler gücünü göstersin:

Kış bu, hem kendisi, hem yüzü soğuk mevsim. Renklerle havayı biraz ısıtın. Elbette bir yaz makyajı kadar cıvıl cıvıl bir makyajdan bahsetmiyorum. Aslında bahsettiğim şey şu, kullandığınız rengin hakkını verin. Mat ve keskin renkli bit ruj, soru işaretlerine mahal bırakmayacak net renkte farlar tercih edin. Allık ve highlighter konusundada elinizi korkak alıştırmayın. Unutmayın, sadece öne çıkartmak istediğiniz kısımda renklerin gücünü gösterin. Çok fazla renk değil, yerinde ve doğru renk.

3. Derin bakışlar, çok derin:

Kış makyajının dikkat çeken detayları şüphesiz ki gözlerde… Gözlerinizde hangi renk farı tercih edersiniz? Önerim ,derin maviler, koyu kırmızılar, pastel turuncular… Renkleri doygun ve dolgun kullanın. Mesela,  bir zamanlar moda olan dumanlı gözleri uygular gibi, renkli olanları da uygulayın.

Bir diğer far uygulama yöntemi de, gözün alt ve üst kapak sınırlarını tümüyle çerçevelemek olabilir. Gözleri ön plana çıkaran çerçeveler…

4. Rujlar ve ruhlar:

Rujların ruhu olduğuna inanıyorum, kesinlikle… Yoksa dudaklarımızı nasıl karşı konulmaz hale getirirlerdi? Geçen sezonun mat ruj modası geçmedi, hız kesmeden devam ediyor hatta.. Mat rujlar biraz daha bizimle. Fakat onlara eşlik eden bir de dostları var. Onlar da parlak rujlar. Parlak ve ayna etkisi yaratan rujlar sezonun gözdeleri arasında.

5. Ombre gözler, ombre dudaklar:

Ombreler saçlar, tırnaklar ve dudaklardan sonra gözlere de geldi. Sezonun ombre modasındaki değişiklikten kısaca bahsedeyim. Bu sezon ombreler, dıştan içe doğru değil; içten dışa doğru açılıyor. Ufak bir detay. Uygulaması size kalmış.

Daha Fazla Yazı Ayşegül ÇELEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Unutkanlığı Önlemeye Yardımcı Olacak Beyin Egzersizleri

Yaş ilerledikçe beyin sağlığı da ne yazık ki gerilemeye başlar. Özellikle bellek kaybı ve …