Kendini şımartmak için  kadınların yapabileceği 6 şey

Ev, iş, okul, eş, sevgili ya da çocuklar derken bazen kadınlar kendilerini çok yoğun bir koşturmaca içinde bulabiliyorlar. Bu koşturmaca içinde kendinize vakit ayırmamanız mutsuz ve yorgun hissetmenize neden olabilir.

Size sunduğumuz bu öneriler sayesinde emin olun gününüzü çok daha eğlenceli bir şekilde geçirebilmeniz mümkün olacak.

Kişisel bakım yapın

Söz konusu bakım olduğunda akla ilk gelen el, yüz ve cilt bakımı. El ve ayak bakımı için manikür pedikür yaptırmak, kuaförünüz den randevu alıp saçlarınızda küçük bir değişiklik yapmak, evde ya da güzellik salonunda maske yapmak gibi çeşitli bakım yolları ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Tüm gününüzü kendinize ayırın

Ayda yılda bir de olsa tüm gününüzü sadece kendinize ayırmanız sizi oldukça memnun edecektir. Boğazda bir gezinti yapmak, deniz havasını içinize çekmek, müzik dinlemek, tek başınıza sinemaya gitmek, bir kafe’de oturup kitap okumak gibi aktiviteler yaparak geçireceğiniz gün emin olun kendinizi çok rahatlamış hissettirecek.

Masaj yaptırın

Kendinizi rahatlatabilmek için elbette kaslarınızı gevşetecek ve cildinizin nefes almasını sağlayacak bir masaj faydalı olacaktır. Bu yüzden spa ve masaj salonlarına gitmeniz, saunaya ya da hamama girmeniz vücudunuzu toksinlerden kurtarabilir ve rahatlayabilirsiniz. Bu işlemler sonrasında yumuşayacak ve kendinizi daha fazla dinlenmiş hissedebileceksiniz. Ancak dışarıya çıkma ya da bu tür merkezlere gitme imkanınız bulunmuyorsa, bu durumda küvetinizi suyla doldurup banyo köpüğü sıktıktan sonra, biraz da gül yaprağı ile renklendirip içine girebilirsiniz.

Kendinize hediye alın

Her zaman birinin size bir hediye almasını beklemek yerine, uzun zamandır almak istediğiniz bir şeyi kendinize hediye olarak alın. Sizi mutlu edebilecek bir hediyeyi elbette en iyi siz bilebilirsiniz.

Yeni hobiler edinin

Daha önce hiç denemediğiniz ama merak ettiğiniz aktiviteler varsa bunları denemeye başlayabilirsiniz. Özellikle seramik yapmak, dans etmek, resim yapmak, yemek ya da pasta yapma atölyesine gitmek ve fotoğraf çekmek gibi çeşitli aktiviteler sayesinde zamanınızı daha verimli geçirebilirsiniz.

Yeni yerler görün

Eğer çok uzaklara gitme şansınız bulunmuyorsa, size yakın mesafede bulunan ancak daha önce hiç gitmediğiniz yerleri görmeye gidebilirsiniz. Böylelikle başka bir yerin ve başka yaşamların varlığı kendinizi huzurlu hissetmenize olanak sağlayacaktır.

Abartmamak kaydıyla tatlı tüketin

Sevdiğiniz ya da uzun zamandır tatmayı istediğiniz bir tatlı bulunuyorsa, mutfağa girin ve bunu yapmayı deneyin. Eğer tatlı yapma konusundaki yeteneklerinizi yeterli görüyorsanız, kendiniz yapmanız satın almanızdan daha etkili olacaktır.

Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Tuhaf Davranışlar

Çoğu erkek, kadınlarda çekici bulduğu tuhaf şeyleri karşı tarafa söylemezler. Ancak biz si…