Ev dekorasyonu yapılırken uygulanabilecek birçok tarz vardır. Kişiler kendi zevkleri doğrultusunda bu tarzlardan bir tanesine karar verirler. Genellikle çoğu evde modern tarz kullanılmaktadır. Ancak kendinizi eve girdiğiniz an yuva ve huzur verdiren country dekorasyonda amaç; sade rahat biraz vintage, ama aslında modern bir yaşam alanı yaratmaktır.

Amerikan, Fransız, İngiliz dekorasyon stillerini yansıtan country dekorasyonın amacı; sade, rahat ve biraz vintage bir yaşam alanı
yaratmaktır. Bu tarz dekore edilmiş bir eve girdiğinizde kendinizi çok huzurlu hissedersiniz.

Country dekorasyonun son yıllarda giderek yaygınlaşmasını sağlayan ve popüler bir dekorasyon stili olarak öne çıkaran ana neden bu stilin rahatlıkla samimi bir şıklığı harmanlayan ve tam olarak yuva hissi veren sıcacık yaşam alanları ortaya çıkarması. Özellikle yoğun şehir hayatında ve iş stresinde bu sıcak ve dinlendirici dokunuşlara evlerimizde çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz.

Evinizi country tarzında döşemek istiyorsanız Amerikan tarzının yoğun ahşap kullanımını İngiliz ve Fransız kır evlerinden gelen renkli desenler ve konforlu kumaşlarla bir araya getirebilir ve geleneksel özellikler katarak bir bütün haline getirebilirsiniz.

Country tarzı doğanın mükemmelliğini son derece modern ve şık bir şekilde evlere taşımaktadır. Genelde bu tarzda pastoral renkler kullanılmaktadır. Kareler, çiçek desenleri bulunan mobilyalar hep açık ve pastel renktedir.

Country koltuklar kendinden çizgilidir. Duvar rengi ise beyazdır. Bu seçimler evin daha ferah bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır.

Bunun dışında duvarlarda 3 boyutlu ağaç, çiçek motifleri kullanılabilir. Bunlar ise evin havasını daha doğal yapacaktır. Ayrıca duvarlarda doğal taş döşemesi kullanılabilir. Taş döşemeler country tarzını fazlası ile yansıtan bir uygulama olacaktır. Bu tarz evlerde çok fazla eşya çok fazla aksesuar kullanılmaz.

Yapılmaması gereken şey ise metal eşyalar kullanmaktır. Metal eşyalar country tarzına zıt bir tercih olacaktır.

Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Sevgilinize Bu Hediyelerden Almayın

Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı, her yıl Sevgililer Gününde hediye ol…