Hippi akımı, bütün moda anlayışları ve akımları içerisinde,en özgürlükçü ve en rahat olan moda akımıdır. Bu akım,son trendleri takip eden, nasıl göründüğü konusunda kaygıları olan bir akım değildir. Aksine, sadece doğadan ve renklerden ilham alır.

Hippi Şıklığı

Hippi tarzını benimseyen insanlar umursamaz görünürler. Hippiler, hazır giyime ve markalara karşı çıkarlar. El yapımı veya ikinci el giyimi tercih ederler ve genellikle ellerindeki parçaları birleştirirerek yeni ve özgün parçalar oluştururlar. Daima doğanın tüm renklerini kullanmaya çalışırlar.

Hippi Şıklığı

Kırpılmış üstleri, keten, pamuk, ipek  gibi kumaş seçenekleri,kadınsı ve çekici ayrıntıları vardır.Ayrıca etnik desenleri çok popülerdir. Tek renkli, koyu  tonları önlemek için, çeşitli nakışlar, danteller, kurdeleler sıklıkla kullanılır.

Hippi Şıklığı

Aksesuarlar hippi tarzında gümüş ve deriden yapılmış çeşitli şekillerde olabilir. Ayrıca renkli  tasarlanmış bilezikler, tüy süslü şapkalar, eşarplar, saç bantları ve  küpe, bazı çiçek süslemeleri ile birleştirilmiş parçalar bu tarzda sıklıkla yer alır Renkli güneş gözlüğü, ayakkabı, düz bantlı sandaletler ve olağanüstü tasarlanmış çantalar da hippi tarzında en dikkat çeken aksesuarlardır. Şapka yerine saç bantlarını tercih edebilebilir. Tüylü ve püsküllü parçalar bu tarzın vazgeçilmezleri arasındadır.

Hippi Şıklığı

Hippi modası tamamen kendi ilham ve çizgilerinin belirli bazı ayrıntılarını koruyan stillerden biridir. Yeri doldurulamaz bir enerjisi ve yaratıcı kombinleri vardır,  bu birçok gencin en favori seçenekleri arasındadır.

Hippi Şıklığı

 • BaDerin Gelinlik ve Moda

  BaDerin Moda ve Gelinlik

  Bursa’nın çiçeği burnunda Gelinlik firmalarından BaDerin Moda ve Gelinlik 2019’…
 • Bursa'da Duygusal 24 Kasım

  Bursa’da Duygusal 24 Kasım

  Bursa’da Öğretmenler Günü oldukça yoğun bir katılım ile kutlandı. Bursa’da Öğr…
 • Line TV’ye Güneş Doğdu

  Çalışma hayatının vazgeçilmezi eğitim. Eğitimin önemli olduğu kadar iş hayatından önce den…
Daha Fazla Yazı Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Çam Ağacı Nasıl Süslenir?

Yeni yılın yaklaştığı şu günlerde akla ilk gelen şey çam ağacı oluyor. Evinize ayrı bir ha…