Hippi akımı, bütün moda anlayışları ve akımları içerisinde,en özgürlükçü ve en rahat olan moda akımıdır. Bu akım,son trendleri takip eden, nasıl göründüğü konusunda kaygıları olan bir akım değildir. Aksine, sadece doğadan ve renklerden ilham alır.

Hippi Şıklığı

Hippi tarzını benimseyen insanlar umursamaz görünürler. Hippiler, hazır giyime ve markalara karşı çıkarlar. El yapımı veya ikinci el giyimi tercih ederler ve genellikle ellerindeki parçaları birleştirirerek yeni ve özgün parçalar oluştururlar. Daima doğanın tüm renklerini kullanmaya çalışırlar.

Hippi Şıklığı

Kırpılmış üstleri, keten, pamuk, ipek  gibi kumaş seçenekleri,kadınsı ve çekici ayrıntıları vardır.Ayrıca etnik desenleri çok popülerdir. Tek renkli, koyu  tonları önlemek için, çeşitli nakışlar, danteller, kurdeleler sıklıkla kullanılır.

Hippi Şıklığı

Aksesuarlar hippi tarzında gümüş ve deriden yapılmış çeşitli şekillerde olabilir. Ayrıca renkli  tasarlanmış bilezikler, tüy süslü şapkalar, eşarplar, saç bantları ve  küpe, bazı çiçek süslemeleri ile birleştirilmiş parçalar bu tarzda sıklıkla yer alır Renkli güneş gözlüğü, ayakkabı, düz bantlı sandaletler ve olağanüstü tasarlanmış çantalar da hippi tarzında en dikkat çeken aksesuarlardır. Şapka yerine saç bantlarını tercih edebilebilir. Tüylü ve püsküllü parçalar bu tarzın vazgeçilmezleri arasındadır.

Hippi Şıklığı

Hippi modası tamamen kendi ilham ve çizgilerinin belirli bazı ayrıntılarını koruyan stillerden biridir. Yeri doldurulamaz bir enerjisi ve yaratıcı kombinleri vardır,  bu birçok gencin en favori seçenekleri arasındadır.

Hippi Şıklığı

Daha Fazla Yazı Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Plajda Giyilmesi Gereken 5 Elbise Çeşitleri

Plajda giyebileceğiniz en iyi 5 elbise Herkese uygun olan tek bir plaj elbisesi stili yokt…