Düzenli bir evin görünümü gardıroplardan başlar. Eğer giysi dolaplarınız düzgünse evi toparlamak çok daha kolay olacaktır. Peki, kıyafetlerinizde nasıl bir düzen sağlayabilirsiniz? İşte gardırobunuzu düzenlemenize yardımcı olacak ipuçları…

Evinizin düzenli görünmesini istiyorsanız öncelik olarak gardırobunuzu temizlemeye ve düzenlemeye yer verin. Her ev sahibi zamanla içerisinde kendi düzenini oturtmaya ve evine şekil vermeye başlar. Bu yüzden her evin kendine has bir stili vardır.

Bir evi düzene sokmak için, dolap içlerinden başlamanız gerekiyor.  Pek çok konuda olduğu gibi detaydan genele doğru gitmek ev düzeniniz için de geçerli. İşte gardırobunuzu düzenlemenize yardımcı olacak ipuçları…

Gömme dolaplar, ihtiyaçlarınıza uygun çözümler getirmekte son derece yardımcıdır. Eğer dolabınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu alternatifi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Birçok avantajının yanında gömme dolaplar  diğer giysi dolaplarına oranla daha az yer kaplarlar.

Gardıroplarınızı sipariş ile tasarlayın 

Gardıroplarınızı sipariş ederek tasarlayın, bunu yapmanız size iyi bir
seçenecek sunacaktır. Siparişten önce neye ihtiyacınız olduğunu dikkatlice düşünün. Örneğin fazla kazağınız varsa, geniş çekmece ve raflara yer vermelisiniz. Siparişle çalışan mobilya mağazalarına veya iyi bir marangoza, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir dolap yaptırabilirsiniz.

Kendinize ait bir giyinme odası yaratabilirsiniz

Bir zamanlar Hollywood yıldızlarının kullandığı giyinme odaları, şimdilerde pek çok evde kullanılmaya başladı. Artık yatak odasını bölerek bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Kendinize ayakkabı alanı ya da soyunma kabinleri yaratabilirsiniz.

Küçük odalar için dolabınızı düzene sokabilirsiniz 

Küçük bir yatak odanız varsa, bu sizin gömme dolap yaptıramayacağınız anlamına gelmez. Bu durumda dolabı, odanın kullanışsız alanlarına monte ederek, diğer dolaplara oranla daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Eğer yatak odanız çatı katındaysa

Yatak odanız bir çatı katındaysa, tavan yüksekliğine ve çatının kıvrımlarına uygun bir kapı kullanarak, burada da bir bölüm oluşturabilirsiniz. Köşe gardıroplar ve kayan kapılar, özellikle çatı katları gibi kısıtlı alanlar için en iyi seçenektir.

Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ebeveynlerin Karne Tepkisi Nasıl Olmalı?

Okulların tatile girmesine sayılı günler kala karne konusunda anne babaları uyaran uzmanla…