Edebiyat, Fikir ve Sanat harmanı: KAFKAOKUR

Son zamanlarda sayısı artan edebiyat dergileri arasında farkını belli ederek yerini sağlama alan ve birçok edebiyatçı tarafından ilgiyle okunan bir dergi: Kafka Okur…Bu dergi ilk çıktığı günden bu yana hem eleştirildi hemde azımsanmayacak ölçüde okurların beğenisini kazandı.

Son günlerde popülerliği hızla artan derginin raflara geliş hikayesi ise Franz Kafka’ ya dair deneme, makale ve eleştiriler yazan bir blog sayfasından başlıyor. İnternet günlüğü olarak başlayan bu serüven Hürriyet gazetesinin “En Tarz Blog” ödülünden sonra ‘ben edebiyattan ibaretim’ sloganıyla fikir, sanat ve Edebiyat dergisine dönüşüyor.

Derginin bu denli ilgi görmesinde bir başka etken de kapılarını amatör yazarlara açmış olması. Dileyen yazarlar öykülerini paylaşabiliyor .Böylece taze yazarların okuyucuya ulaşma sorununu ortadan kaldıran bir köprüye dönüşüveriyor dergi. Zaten amatör yazar ve çizerlere yer vermek, onları yazın dünyasında desteklemek derginin en önemli amaçlarından…

Kaliteli yazıları, edebi tadı ve hayranlık uyandıran tasarımı ile keşfedilmesi gereken dergiler arasında yerini alıyor Kafka Okur.

Daha Fazla Yazı Saliha EKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Gölge Rayan ve İsyan Klibi Çok Yakında

Gölge Rayan hayranlarının bir süredir beklediği single çalışmasının neredeyse sonuna gelin…