e-kitap okuyucuları

Okumak Bazen Bir Tutku

Okumak bazen bir tutku, bazen zorunluluk bazen de bir yaşam tarzı. Teknolojik gelişmeler artık kitapların kağıda basılma zorunluluğunu yavaş yavaş değiştirmeye başladı bile. Bir çok kitap tutkunu, okuma sevdalısı hala kitaplara dokunmanın keyfini derkenar notlarıyla zenginleştirdikleri kütüphanelerini savunuyor olsa bile artık E-Kitap Okuyucular kitap tutkunları çevresinde yavaş yavaş yaygınlaşıyor.

E-Mürekkep teknolojisi kullanan E-Kitap Okuyucular hepimizin bildiği tablet ve akıllı telefonlardan farklı bir teknolojiye sahipler. Bu teknoloji sayesinde göz yorgunluğunu minimum düzeyde tutarak pil ömrünü çok uzatmaktadır. Ekranda bulunan elektronik mürekkep hücrelerinin elektrik akımıyla yazı ve resim karakterlerini oluşturması mantığına dayanan E-Kitap Okuyucular bazı modellerinde 1 aylık pil ömrüyle kullanıcı dostudur.

Hayatımızın her anında geniş yer kaplayan akıllı telefonlar tablet ve PC-Dizüstü bilgisayarlar ekranlarının ışık temelli görüntü üretmesinden dolayı uzun süreli kullanımda göz yanmasına kuruma vs. rahatsızlıklara sebep olurken E-Kitap okuyucular bu tür rahatsızlık vermeden tıpkı kağıda basılı bir mecrayı okuma kolaylığı sağlamaktalar.

1998 yılında ilk defa piyasaya çıkan E-Kitap Okuyucu modellerinden bu yana artık gittikçe gelişmiş özellikleri bulunan farklı markalar tarafından üretilmiş çok sayıda model mevcut.

Amazon markasının Kindle, Kindle Touch, Kindle Paperwhite gibi farklı modellerinin yanında farklı markaları da görmek mümkün.

Okumayı Siz de Çok Seviyor İseniz

Eğer siz de bir kitap tutkunuysanız kütüphanenizin ceketinizin cebinde, çantanızda (400 ve daha fazla kitap tutma kapasitesi olan modeller çok yaygın) bulunmasını isterseniz E-Kitap Okuyucu kullanmayı düşünebilirsiniz.

E-Kitap Okuyucularla birlikte artık kitap satın alma kültürü değişti. Bulut temelli depolama alanlarıyla, online kitap satın alma-kiralama siteleri  E-Kitap okuyucuların kitap kaynaklarını oluşturmaktalar. İsterseniz bilgisayar üzerinden indirilmiş dijital bir kitabı isterseniz de kitap satın alma sitelerinden uygun fiyata satın aldığınız kitapları cebinizdeki minik ama çok geniş kütüphanenizde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ön Yargılarınızı Kenara Bırakın

Gelin ön yargılarınızı yenin ve en yakın teknoloji mağazasındaki herhangi bir E-Kitap okuyucuyu elinize alıp inceleyin. Gerçek bir kitap tutkunu için yolculukta, metroda en ufak bir boş vakitte kitap okumak büyük bir keyiftir. E-Kitap Okuyucu bu noktada en güzel yardımcınız olmaya aday.

İyi okumalar dileğiyle.

 

e-kitap-okurları-1 e-kitap-okurları

  • youtuber-baris-ozcan

    Youtuber Tavsiyesi: Barış ÖZCAN

    Sosyal medyanın özellikle de YouTube’un son zamanlarda hayatımızın ciddi bir parçası olmas…
  • xiaomi

    Fiyat-Performans Markası XIAOMI

    2007 yılında kurulan Çin Pekin Merkezli bir teknoloji şirketi olan Xiaomi(Şaomi şeklinde t…
Daha Fazla Yazı Hasat Grafik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Unutkanlığı Önlemeye Yardımcı Olacak Beyin Egzersizleri

Yaş ilerledikçe beyin sağlığı da ne yazık ki gerilemeye başlar. Özellikle bellek kaybı ve …