Eğer siz de depresyondan muzdarip çoğu insan gibiyseniz, tüm konforlu yiyeceklere ulaşmak çok kolaydır. Ne yazık ki, bu yiyeceklerin çoğu bu ciddi durumu daha da kötüleştirir.

Olgunlaşmamış soya fasulyesi

Organik yeşil soya fasulyesi, yeterli beyin enerjisi için gerekli B kompleks vitaminleri içinde bulundurur.

Keten tohumu ve keten tohum yağı 

Esansiyel yağ asitleri, sağlıklı beyin hücreleri oluşturmaları gerektiğinden depresyonun tedavisi için gereklidir. Depresyondan muzdaripseniz, günlük iki çorba kaşığı keten tohumu yağı yardımcı olacaktır. 

Yulaf ezmesi

Şeker dolgulu paketlenmiş seçenekler yerine bir miktar öğütülmüş keten tohumu, bir tarçın ve bir miktar stevya ile pişirilmiş yulaf kahvaltısının tadını çıkarın.

Badem

Magnezyum, ruh düzenleyici serotoninin üretimi ve doğru çalışması için çok önemlidir. Birçok magnezyum kaynağı yiyecek vardır. Badem, aralarında en çok bilinenidir. Magnezyum seviyelerinizi iyileştirmek için günlük olarak çiğ, tuzsuz bademlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Ispanak

Üç bardak çiğ ıspanak, dengeli ruh hallerini ve yeterli beyin hücre enerjisini geri kazanmaya yardımcı olmak için, ihtiyaç duyulan günlük folatın yüzde 40’ından fazlasını kapsar. 

Fasulyeler

Fasulyeler, nörotransmiterler olarak bilinen beyin hormonlarını üretmek için yeterli miktarda ihtiyaç duyulan mükemmel bir kompleks karbonhidrat kaynağıdır. Günlük en az yarım fincan fasulye tüketmeye çalışın. 

Ay çekirdeği

Ayçiçeği tohumları vücudun stres bezlerine, adrenal bezlere, stresle başa çıkmaya yardımcı olmak için gerekli olan bütünleyici bir besin maddesidir.

Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Tuhaf Davranışlar

Çoğu erkek, kadınlarda çekici bulduğu tuhaf şeyleri karşı tarafa söylemezler. Ancak biz si…