Cildiniz her ay olduğu gibi mevsim geçişlerinde de kendini yeniler. Fakat bu süreç bazen yavaşlar ve bu da ölü hücrelerin cildinizin yüzeyinde daha uzun süre kalmasına neden olur. Eğer cildinizi derinlemesine temizlemeyen maskeler ya da cildi soyan maska tarifleri arıyorsanız bu haberimiz sizin için…

Mevsim geçişlerinde cildi ölü deriden arındırmak oldukça önemlidir. Cildiniz her ay olduğu gibi mevsim geçişlerinde de kendini yeniler. Fakat bu süreç bazen yavaşlar ve bu da ölü hücrelerin cildinizin yüzeyinde daha uzun süre kalmasına neden olur. Ölü hücreler ise yeni hücrelerin oluşmasını engeller.Cildinizi en azından haftada bir kere ölü hücrelerinden arındırmanız gerekiyor. Bu yazıda, bunu nasıl yapacağınızı size göstereceğiz. Eğer cildinizi derinlemesine temizlemeyen maskeler ya da cildi soyan maska tarifleri arıyorsanız bu haberimiz sizin için… 

Cildi ölü derilerden

Bu maske tarifleri ile yüz derisini yenileyebilir, daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildinizi nemlendirip yenilemek için bu ekonomik, kolay ve etkili yöntemleri mutlaka deneyin.

Havuç maskesi

Havucu katı meyve sıkacağından geçirin ve elde ettiğiniz suyu nemlendirici bir kremle karıştırın. Bu karışımı ellerinize, ayaklarınıza ve yüzünüze uygulayın. Bunu banyo sırasında yapabilirsiniz, ardından bol suyla durulayın.

Aspirin maskesi

Aspirini bir bardak suda çözün. Bir parça pamuğu bu karışıma batırın ve yüzünüzü bu pamukla silin.

Şeker

Birkaç yemek kaşığı şekeri bir parça el kremiyle karıştırdıktan sonra kollarınıza, ellerinize ve ayaklarınıza masaj yaparak sürün. Şeker, cildi ölü deriden arındırmak için sık sık kullanılmaktadır.

Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Açık Tenli Kadınlar İçin Güzellik Teknikleri

Açık tenli bir kadınsanız ve makyaj yapmakta zorlanıyorsanız, verdiğimiz makyaj teknikleri…