Ülkemizin moda ve tekstil ibresinin dünya standartlarına yükselmesi ülkemizde bu anlamda yapılan girişimleri ile Türkiye moda endüstrisine ümit ve güç vermektedir.

Tekstil şehri Bursa’da ikincisi düzenlenen Bursa Fashion Week’e ilgi büyüktü. Ulusal ve Uluslararası bir moda merkezi olma yolunda ilerleyen Bursa Fashion Week ülkemizin moda otoritelerini podyumda ağırladı. 8ci Türkiye Cumhurbaşkanı  Turgut Özal’ın ülkemizi temsil etmek için Amerika Birleşik Devletleri’ne götürdüğü Erkek Giyim Moda  Duayeni ve bir dönem Zeki Mürenin kostümlerine imza atan Muzaffer Çaha 65 kostüm ile ünlü mankenlerin profesyoneli ile adeta Bursa Fashion Week podyumlarında rüzgar estirdi.

Bursa Endülüspark ev sahipliğinde gerçekleşen moda şöleninde Emelya Houte Couture özel günlerin son moda trendleri ile Türk kadınının davet ve özel günlerin adeta şıklığının Dünya starları ile yarışır bir haliydi. Bunun yanı sıra genç modacılarımızın önünü açan Bursa Fashion Week Lou DesgnStudio gibi genç modacılarının Dünya Markalarının arasında yer alacaklarının göstergesiydi,tasarım yarışması yansımalar ile Ülkemizin en prestijli okulları Mimar Sinan,Marmara,9 Eylül gibi bir çok moda tasarım eğitimi alan gençlerimizin dereceye girmek kıyasıya yarışan yeteneklerini belirleyerek podyumda yeteneklere yer verdi.Balkan Modası Müesser Kurt,Kayahan Collection, Madame Zuhal ,Emine Elmas gibi bir çok ulusal firma ile moda dünyasında Türkiye modadaki adımlarını Dünya standartlarında olduğunun ıspatı ve gururu ile izleyenlerine sundu.Bursa Fashion Week yürütme komitesinde Muzaffer Çaha,Turgay Kıran, Modacı Yaşariye Doğan ,Canan Sönmez ,İş adamı Mustafa Barutcuoğlu gibi güçlü bir yapı ile emin adımlarla Bursa Fashion Week Ülkemizde bu anlamda gurur ile moda ve tekstil bayrağını taşıyacağı görülmektedir.Ülkemize yenilikleri getiren Formula 1 Ülkemize kazandıran ünlü iş adamı Müntaz Tahincioğlu Bursa Fashion Week’e misafir olarak  katılarak yanımızda olduğunu göstermiş oldu. Asil Çağıl’ın koreograf ve sahne direktörlüğünü üstlenmesi podyum hakimiyeti ,ünlü kadın ve erkek 28 kişilik model ekibi ile farkını ortaya koydu.

-Sema Şimşek

-Maria Federanko

-Olga Fabi

-Jenya Krivenko

-Tuğçe Sarıkaya

-Yağmur Ayaz

-Seviye İkbal

-Melike Yalnız

-Tuğçe Aral

Açelya Kartal

-Zeliha Çal

-Özlem Karaoğlu

-Asya Öztürk

-Yasemin Yeniaay

-Müge İskender

-Gözde Coşkun

-Ferhat Şirin

-Furkan-Sezer

-Kaan Akıncı

-Taha Şahin

-Melle

-Emre Aydın

-Batuhan Mükan

-Ömür Aşar

-Batuhan Duman

-Fırat Tepe

-Metehan Sancaktar

Daha Fazla Yazı Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kışlık ,Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalın çorap giyineceğiniz için ayakkabınız dar olmasın, numarayı da ayak parmaklarınızın u…