Moda sözlüklerinde “shearling” diye geçen kırkılmış koyun kürkü, 2017-18 Sonbahar/Kış sezonunun en önemli dış giyim trendlerinden. Hem uzun paltolara hem de kısa ceketlere çok yakışan bu materyalle üşümeyeceksiniz

Uçuş uçuş tüyleri de kalın dokulu yumuşak kürkleri de yücelten bir kış sezonu var karşımızda. Ancak bu defa, kırkılmış koyun kürkleri de buluştukları form ve desenler sayesinde en az ince tüyler kadar feminen görünüyor. Başta Tory Burch, Marc Jacobs, Isabel Marant, Hermes ve Proenza Schouler olmak üzere pek çok Modaevinin dış giyim koleksiyonunda kendine geniş yer bulan sıcacık koyun kürkleri motorcu ceketlerine de klasik kesimli paltolara da iri ceketli montlara da çok yakışıyor. Ancak terchimiz, elbette yapay olanlardan yana.

 Erkek giyiminin vazgeçilmezi

Şimdilerde kadın giyim podyumlarını ele geçirmiş olsa da koyun kürkünün tasarım dünyasındaki tarihi aslında erkek gardıroplarına dayanıyor. Moda tarihi kitaplarına bakılırsa bu materyal önce göçebe bir toplum olan Kumanların şapkalarında, ardından Viktoryen dönemde yaşayan İngiliz erkeklerinin paltolarında ve belki de en önemlisi İkinci Dünya Savaşı’ndaki pilotların montlarında kullanılmış. Bu sezon ise Salvatore Ferragamo, Coach 1941 ve MSGM gibi markaların erkek koleksiyonlarında görmek mümkün.

Daha Fazla Yazı Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Eyeliner’ın Püf Noktaları

Eyeliner Çeşitleri ve Püf Noktaları Eyeliner dediğimizde aklımıza likit eyeliner geliyor a…