BİTCOİN-GUVENLİ-Mİ?

Bitcoin Güvenli mi?

Son zamanlardaki iniş ve çıkışları ile sıkça söz ettiren ve anlam verilemeyen yükselişine tanık olduğumuz sanal para değeri Bitcoin, tesadüfen karşımıza çıktı. Nasıl mı?

Emlak Sayfası Com Tr sayfasının kurucusu Sayın Utku ÇALIŞKAN‘ın moderatörlüğünde, Bursa Sehraton Otelinde gerçekleştirilen,Bursa’da ikincisi, Türkiye’de dördüncüsü gerçekleştirilen “Emlak ve Gayrimenkul Zirvesi”  fotoğraf çekimlerini Soleil Art gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Bursa’da gerçekleştirilen “Emlak ve Gayrimenkul Zirvesi” nin fotoğraf çekimleri Soleil Art tarafından gerçekleştirildi. Çekimini yaptığımız esnada konukların paylaşımlarını da büyük dikkatle dinledik elbette. Hele ki söz konusu Emlak ve Gayrimenkul iken bunu yapmamak olanaksızdı.

doç-dr-ramazan-kurtoğlu
Fotoğraflar Zafer GÜDER

Ev Sahibi Emlak Sayfası

Moderatörlüğünü ve ev sahipliğini yapan EMLAK SAYFASI COM TR sayfasının kurucusu Utku ÇALIŞKAN’ın yaptığı “Emlak ve Gayrimenkul Zirvesi”‘nin bir konuğu da İstanbul Aydın Üniversitesi Bölüm Başkanı Doç.Dr. Ramazan KURTOĞLU idi. Sempatik yapısı ve geniş bilgileri ile salonun havasını bir anda değiştirmeyi başaran KURTOĞLU, salonda herkesin dikkatini bir anda kendi üzerinde topladı. Sempatisi ile birlikte bahsettiği konular da güncel olunca,tüm salon pür dikkat kendisini dinledi. Bizi en çok ilgilendiren kısmı, ekonomi ile yakından ilgilenen her kesimin dikkatini çeken, son günlerin merak edileni Bitcoin ile ilgili kısmı oldu.

 

İsveç Nakiti Tedahülden Kaldırıyor

Doç.Dr. Ramazan KURTOĞLU’nun verdiği çarpıcı bilgilerin başında,Bitcoin’in sanal bir para olduğu ve insanlığı esaret altına almanın temel kuralı olarak gerçekleştirildiğiydi. Buna örnek olarak; 2023 yılında İsveç’in nakit parayı tamamen tedahülden kaldırmak istediğini, bununla birlikte Hindistan’ın 500 Rupi ve 1000 Rupilik banknotları tedahülden kaldırmaya başladığını gösterdi. Günümüzden örnekleme yapan Sayın KURTOĞLU; “bir alışveriş yaptığınız esnada banka kartınız ile alışverişi kolayca yapabiliyorsunuz. Kartınız veya hatlar çalışmadığında cebinizden nakti çıkartarak ödemenizi yapıp kasadan ayrılıyorsunuz. Düşünün ki nakit yok. Sadece sanal bir paranız var. Makinelerden alışveriş yaparken BİP ile ödeme yapıyorsunuz. Peki ya bir gün BİP demez ise o sistem? Ve nakit para diye birşey de yok ise tedahülde?” şeklinde konuşmalarına devam etti. “Sanal bir para oluşumu ile cebinizde nakit taşımanızın engellenmesinin en büyük hedefi hürriyetinizi elinizden almaktır haberiniz ola!” diyerek salondaki katılımcıları uyardı.

Doç-dr-Ramazan-kutoğlu1
Doç Dr Ramazan KURTOĞLU

Kısıtlı İşlem Sahaları

Doç. Dr. Ramazan KURTOĞLU; Dolar para birimine rakip olarak ortaya atılan, Bitcoin denilen sanal paranın işlemlerini yapmak için sadece sınırlı ve belirlenmiş yerlerde işlemler yapılabildiğini açıkladı. Kurtoğlu; bu merkezlerde de birçok kesinti yapılması sonucunda, Bitcoin Sanal Paranızın çok minimal bir kısmı ile işlem yapılabildiğini dile getirdi.

 

Daha Fazla Yazı Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Tuhaf Davranışlar

Çoğu erkek, kadınlarda çekici bulduğu tuhaf şeyleri karşı tarafa söylemezler. Ancak biz si…