Bir zamanların ikonik aksesuarların konu olan inciler, 2018 kış sezonunda küllerinden doğarak karşımıza çıkıyor. Rönesans Dönemi’nin önemli takılarının başında gelen inci artık ‘mutlaka olmalı’ mertebesine ulaştı. 1900’lü yıllarda sadece soyluların kullandığı bu ikonik parçalar, şu an neredeyse tüm markaların koleksiyonlarında… Biz yine de incilerinizi karmaşadan uzak tutmanızı öneririz.

Nasıl kullanmalısınız?

İnci doğallık ve saflık anlamı da katar kombininize. Bu nedenle genellikle koyu tonlar ve düz desenli kıyafetler ile kombinlemenizi öneriyoruz.

Şayet inciyi kıyafetiniz üzerinde tercih edecekseniz, aksesuar kullanımını en aza indirmenizde fayda var…

İncinin bakımı nasıl yapılır?

Saç spreyi, parfüm, oje veya alkol bazlı ürünlerdeki kimyasal maddeler incinin parlaklığını bozabileceğinden, incinin bu tür kozmetik ürünlerle temas ettirilmemesi gerekiyor. İnciyi hafif bir sabun, ılık su, yumuşak temiz bir havluyla temizlemeniz en doğrusu. İncilerin uzun süre kasalarda veya kapalı yerlerde saklanması, kuruyup matlaşmalarına neden olur. O yüzden sık sık takmak ve düzenli bakım, incilerin hava alarak kendilerini yenilemelerini sağlar.

Dünyanın en büyük incisi hangisi?

‘Allah’ın incisi’ adı verilen dünyanın en büyük incisi Filipinler’in batısındaki Palawan Adası’nda 1934 yılında Müslüman bir dalgıç tarafından bulundu. 600 yıllık olduğu tahmin edilen inciye San Francisco Değerli Taş Laboratuarı 40 milyon dolar değer biçti. 6 buçuk kilogram ağırlığındaki incinin bir kısım hissesinin sahibi Amerikalı Victor Barbish’te.

Daha Fazla Yazı Editör

1 Yorum

  1. Selim DAĞCI

    28 Kasım 2017 12:17

    İnci zerafetine dair güzel yazı elinize sağlık…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Odalara Göre Halı Seçmenin Püf Noktaları

Ev dekorasyonunun son hamlesi olan halı seçimi, tamamlayıcı bir etkiye sahip olduğundan en…