Masumiyetin, saflığın rengi beyaz, dekorasyonda ferah ve aydınlık mekanlar yaratıyor. Evinizi daha ferah ve büyük gösteren beyaz rengi dekorasyonda kullanmanın püf noktalarını sizinle paylaştık. Pek, dekorasyonda beyaz kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Eviniz çok az ışık alıyorsa…

Eğer eviniz çok az ışık alıyor ve küçük metrekareli ise beyaza  yakın kırık tonları tercih etmelisiniz. Özellikle küçük evleri  daha büyük ve ferah gösteren beyaz dekorasyonda etkili stiller yaratmanızı sağlayacak.

Tavan ve duvarlar beyaz renk olmalı 

Yaşam alanınızı daha geniş ve aydınlık göstermeniz için beyaz rengi nerede kullandığınız önemlidir. Bu durumda tavan ve duvarlarınız mutklaka beyaz olmalıdır. Eğer tavan ve duvarlarınız koyu ve farklı renklerde olup, eşyalarınız beyaz olursa evinizde bir aydınlık oluşmaz. Tavanınızın koyu renk olması evi basık gösterir. Duvarların koyuluk derecesi arttıkça, eşyaların beyazlığı aşırılık hissi vermeye başlar.

Yer ve koltuklar beyaz seçilmeli 

Işığı çok fazla yansıtan ve aydınlığı arttıran bir renk olduğu için büyük, çok ışık alan mekanlarda beyaz kullanımına özen gösterilmeli ve bu kez duvarlar kırık tonlarda boyanırken, yer ve koltuklar beyaz seçilebilir.

Beyaz ahşap kullanın  

Beyazın en yakın dostu ahşapla mekanlara doğal bir etki kazandırın.

Daha sıcak tonları tercih edin 

Beyazın da kendi içinde birçok tonu var, daha sıcak tonları tercih edebilirsiniz.

Aksesuarlara önem verin 

Beyaz, seçtiğiniz parçalardaki tüm lekeleri, kusurları ortaya çıkaracağından beyaz tercih edeceğiniz mobilya ve aksesuarlarda kaliteli tercihlere yönelin.


Daha Fazla Yazı Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Tuhaf Davranışlar

Çoğu erkek, kadınlarda çekici bulduğu tuhaf şeyleri karşı tarafa söylemezler. Ancak biz si…