Miras Modası Büyükanne Hırkaları

Anneanne ya da babaannenizin  anılarını yaşattıkları gardıroplarını açmaya hazır mısınız? 2018’e hızlı bir giriş yapan büyükanne hırkaları yeni sezonda vazgeçilmeziniz olacak gibi görünüyor…

Daha çok sonbahar aylarında tercih ettiğimiz hırkalar, 2018 sezonunda bizi geçmişe götürüyor. Anneanne ya da babaannelerimizin giydiği işlemeli, desenli, renkli nakışlı, taşlı, düğmeli ya da fermuarlı, yün ipliklerden örülmüş hırkalar sandıklardan çıkmaya hazır. Eskiden olsa “Giymem” diyeceğiniz nine hırkaları, sokak modasını şimdiden etkisi altına almaya başladı. Şu an daha çok salaş ve büyük düğmeli modeller tercih ediliyor.

Yine Pastel Renkler Ön Planda

‘Büyükanne hırkası” denince her ne kadar ‘Şıklık’ kavramı pek akıllara gelmese de, ince ve yumuşak dokulu trikolar, özellikle kalem eteklerle, havuç pantolonlarla ve jeanlerle mükenmel bir uyum sağlıyor. Elbiselerle giymek istediğinizde sizi 1960’la götürecek olan büyükanne hırkaları, yeni sezonda sıkıcı olmaktan epey uzak… İnci, boncuk ve taş işlemeleriyle harmanlanmış, pembe, bebek mavisi, toprak tonları ve pastel renklerin ağırlıkta olduğu tasarımlar da büyük ilgi görüyor.

Eskilerden Kalan Miras Misali

Yeni sezonun yükselen trendi büyükanne hırkaları, kafalarda yer etmiş ‘Sıkıcı’ imajlarına 2018’de son veriyor. Baklava deseni dahi olsa neşeli görünümleriyle genç nesli de radarına alan hırkalarda geleneksel motifleri görmek de mümkün. Günümüze adapte edilmiş çiçekler, puantiyeler ve çizgiler ise kombinlerinizin vazgeçilmezi olacak.

Hayal Edip Bulamıyor musunuz? Örebilirsiniz!
Büyükanne hırkalarını hemen hemen tüm markaların koleksiyonlarında görmeniz mümkün. Oldu da istediğiniz modeli bulamadınız… O zaman örmeye ne dersiniz? Malum eskiden hazır giyim şimdi olduğu gibi değildi ve büyükler kazaklarını, hırkalarını kendileri örerdi. Şayet eliniz yatkınsa, birbirinden renkli yünlerle zevkinize uygun bir hırka örebilirsiniz… Hem bu sayede, tasarımınıza retro bir hava da katmış olursunuz.
Daha Fazla Yazı Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kışlık ,Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalın çorap giyineceğiniz için ayakkabınız dar olmasın, numarayı da ayak parmaklarınızın u…